Jak si vybrat padnoucí oblek jsme vám poradili v předchozím článku. Tentokrát se společně podíváme na to, jakými pravidly byste se měli řídit při výběru vhodné košile, a to nejen košile do obleku.

1. Vyberte si správnou velikost. Nejdůležitější míry při výběru košile jsou: obvod krku (mezi košili a krk by se vám měl vejít jeden prst) a délka rukávů (pokud volně spustíte paže, manžeta by měla končit i kloubu palce). Ve chvíli, kdy si zkoušíte konkrétní košili, byste si ji vždy měli vyzkoušet v pohybu - musí vám sedět když zvednete ruce nad hlavu, rozpřáhnete je, předkloníte se nebo se otočíte. Nezapomeňte také na to, že vám musí sedět i límeček. Společenské košile byste měli nosit zapnuté, a tak vás límeček nesmí škrtit ani vám příliš odstávat.

2. Sáhněte po lichotivém střihu. Vyberte si takový střih, který sluší vašemu typu postavy. Nejčastěji si můžete vybírat z košil střihu slim fit nebo regular fit. Slim fit je střih, který se směrem k pasu zužuje a hodí se tedy spíše na štíhlé až vypracované postavy. Vedle toho regular fit střih zůstává rovný po celé své délce a tedy zakryje případné nedostatky a zbytečně vás nepříjemně nestahuje v oblasti břicha.

3. Společenské a volnočasové košile. Máte-li doma oblíbenou volnočasovou košili, nenoste ji s oblekem. Ctěte dress code a pořiďte si společenskou košili. Ta bývá většinou jednobarevná nebo s decentním vzorkem. Takové košile využijete třeba na pracovní jednání nebo na společenské akci. Volnočasové neformální košile mohou být naopak extravagantnější, často mívají například výraznější vzory a barvy.

Stále máte i po přečtení článku pocit, že si s výběrem nevíte rady? Nechte si poradit v jedné z našich kamenných prodejen, nebo nám napište na chatu či zavolejte.