Pokud právě přemýšlíte, jak vám může značka, která šije oblečení, pomoct zefektivnit práci z domova, vězte, že může. I pro práci z domova je totiž potřeba řád a k němu patří správný oděv.

Téměř každý z nás měl někdy sen, že by chtěl pracovat z postele. A jednou za čas je to opravdu příjemná změna. Většina z nás ale také po prvních pár dnech lockdownu zjistila, že na home officu v pyžamu nejsme příliš efektivní a odškrtnout plný to-do list není vůbec jednoduché.

Pokud patříte mezi ty, kteří právě bojují s prací z domova, máme pro vás pár tipů, které vám pomohou vyzrát na prokrastinaci.

1. vytvořte si rutinu
Vstávejte ve stejný čas, nasnídejte se, oblečte se, práci si rozdělte do menších úseků a dávejte si mezi nimi přestávky. Pokud budete předem vědět, co za celý den potřebujete stihnout a kdy, daleko lépe si rozvrhnete čas.


2. chovejte se, jako byste docházeli do práce
Pokuste se napodobit svůj běžný pracovní den z dob, kdy jste do práce normálně docházeli. Najděte si doma světlý koutek, nejlépe prostorný a uklizený stůl, který si vyhradíte právě pro práci. Nezanedbávejte přestávky na jídlo a kávu. A práci konzultujte s kolegy a nadřízenými, ať jste stále v obraze, co se na daných projektech právě děje.

3. oblékněte se
Málokdo si troufne přijít do práce v pyžamu. I proto vám radíme obléct se do hezkého a pohodlného oblečení. V příjemných šatech nebo halence se budete cítit líp, při pracovních hovorech vám to bude slušet a zároveň vám hezký outfit dodá pocit, že je svět přece jen tak nějak v pořádku.


4. choďte na procházky
Mrazivý ale také čerstvý vzduch venku vám udělá dobře. Prokládejte práci procházkami. Zachumlejte se do teplého kabátu a vyražte načerpat novou energii a klid do parku nebo do lesa.


5. nezapomínejte na své blízké
V poslední době nám nejvíc chybí kontakt s našimi blízkými. Proto si s nimi plánujte občasné video hovory. I taková maličkost vám udělá radost. Zároveň je to taky jedna z mála příležitostí někomu ukázat nové šaty nebo rtěnku, tak ji nepropásněte!


Držíme vám palce, ať se vám práce z domova daří a zvládáte vše, co potřebujete! Dejte nám vědět, jaké triky fungují na vás a v jakém outfitu nejraději trávíte home office.

Klidný podzim vám přeje vaše Móda Prostějov