Institut Pantone letos, stejně jako každý rok, vyhlásil barvu roku, tedy barvu, která bude rok 2023 reprezentovat. Tímto krokem Pantone určuje trendy v mnoha odvětvích od módy a designu až po životní styl nás všech. Nebuďte tedy překvapeni, že barvu Viva Magenta (PANTONE 18-1750 Viva Magenta) potkáte opravdu všude. Na obrovských billboardech i na maličkých detailech, jako mohou být třeba tkaničky nebo knoflíčky. Že si pod názvem Viva Magenta nevybavíte, jak přesně barva vypadá? Pojďme se na ni podívat...

Barvu Viva Magenta někteří popisují jako sytě růžovou s nádechem karmínu, oživlou červenou, červenorůžovou nebo malinově červenou. Ať už byste barvu Viva Magenta vy osobně popsali jakkoli, jedno je jisté - jde o velmi výraznou a sytou barvu, která rozhodně poutá pozornost. Symbolicky má tento odstín vyjadřovat sílu, energii, optimismus a radost. A právě to by se mělo odrazit i ve vašem šatníku!

Pokud jste silná osobnost a nebojíte se vyčnívat, můžete v odstínu Viva Magenta sáhnout po kabátu nebo šatech. Nejenže budete trendy, ještě navíc rebelsky rozbijete tmavé a nenápadné barvy, které na ulicích všichni vídáme nejčastěji. Pokud byste raději nevyčnívali z davu, ale barva roku 2023 se vám líbí a chtěli byste ji zařadit do outfitu, pohrajte si s detaily. Můžete mít magentový vzor na halence, knoflíčky u košile, nebo doplňky. Pokud výraznou červenorůžovou zkombinujete s tlumenějšími barvami, nemůžete šlápnout vedle!

PS: Viva Magenta sluší opravdu všem! Nebojte se proto letos otevřít svůj šatník novému trendu.